Uzavření Občanské poradny v Havlíčkově Brodě

Občanská poradnaObčanská poradna Havlíčkův Brod bude v pondělí 22. a v úterý 23. října 2018 z důvodu školení pracovníků uzavřena. Obrátit se na nás můžete opět od 24. října 2018.

Děkujeme za pochopení.

Darujte Sociálně terapeutické dílně větvičky na výrobu věnců. Podpoříte lidi, kteří chtějí pracovat

Darujte větvičky na výrobu dušičkových věnců.(Ledeč nad Sázavou) - Sociálně terapeutická dílna v Ledči nad Sázavou při Oblastní charitě Havlíčkův Brod potřebuje větvičky z jehličnanů a tújí na výrobu dušičkových věnců. Můžete je darovat? Podpořte tak službu pro lidi s postižením, které práce i přes jejich hendikep těší. Děkujeme i za sdílení této prosby a těšíme se, že se nám ozvete.

Jak kompenzační pomůcky usnadňují život

(Humpolec, Pelhřimov) - Besedu na téma Jak kompenzační pomůcky usnadňují každodenní život pořádá pro širokou veřejnost humpolecká Astra - denní centrum pro seniory při havlíčkobrodské Charitě ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené Kraje Vysočina, Pelhřimov ve středu 24. 10. 2018 od 13 hodin právě v Astře. Akce je určena především pro lidi s hendikepem, seniory nebo pro ty, kteří o ně pečují. Oblastní charita Havlíčkův Brod mimo jiné provozuje Půjčovnu kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, a to v Havlíčkově Brodě a v Humpolci, kde si zájemci z řad široké veřejnosti mohou zapůjčit například invalidní vozíky, polohovací lůžka, chodítka, WC křesla a další pomůcky - bez předepsání lékařem.

Jak kompenzační pomůcky usnadňují každodenní život

Žáci a učitelé základní umělecké školy potěšili humpolecké seniory svým uměním

Pro humpolecké seniory uspořádali děti a učitelé humpolecké základní umělecké školy pásmo hudebních i tanečních vystoupení. (OCH HB/Aneta Slavíková)(Humpolec) – Je příjemnou tradicí, že zpravidla čtyřikrát do roka pozve Základní umělecká škola Gustava Mahlera v Humpolci seniory, využívající služeb domovů nebo denního centra, na vystoupení, které si pro ně nachystali tamní žáci s učiteli. Poprázdninové setkání tentokrát připadlo na čtvrtek 18. října a v koncertním sále budovy školy nechyběli ani uživatelé Astry – denního centra pro seniory při Oblastní charitě Havlíčkův Brod.

Pomůžou mi se vším, co je potřeba, říká čtyřiaosmdesátiletá klientka Centra osobní asistence

Veronika Váchová a klientka Jaroslava Jelenová. (Foto: OCH HB/Aneta Slavíková)(Skuhrov u Havlíčkova Brodu) – „Jen pojďte dál, už na vás čekám,“ ozývá se ze dveří kuchyně rodinného domku ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu. To čtyřiaosmdesátiletá Jaroslava Jelenová vítá sociální pracovnici Centra osobní asistence Veroniku Váchovou, DiS. „Jak se dnes máte, paní Jelenová?“ ptá se sociální pracovnice a usměvavá klientka jedné ze služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod přikyvuje na znamení, že dobře. Péči využívá zhruba rok a čtvrt a je s ní, jak sama dodává, spokojená. „Jsou to milý holky a pomůžou mi se vším, co je potřeba,“ chválí klientka.

Jak pomáhá Domácí hospicová péče

Jak pomáhá Domácí hospicová péče(Havlíčkův Brod) - Zveme vás na otevřené povídání o smyslu a fungování Domácí hospicové péče. Přijďte se zeptat na vše, co vás o komplexní zdravotní, sociální i duchovní službě pro umírající a jejich rodiny zajímá. Kompletní tým profesionálů při Oblastní charitě Havlíčkův Brod se na vás těší v pátek 12. října od 16 hodin v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě. 

Každý den věnovaný sociální práci. To bude Týden sociálních služeb v havlíčkobrodské Charitě

Týden sociálních služeb v Oblastní charitě Havlíčkův Brod. (Ilustrační foto: archiv OCH HB)(Havlíčkobrodsko, Humpolecko) – Akce pro uživatele, ale také pro zájemce z řad široké veřejnosti. A na každý den várka nových, užitečných informací o dostupných sociálních službách v regionu. Oblastní charita Havlíčkův Brod se letos připojí k Týdnu sociálních služeb, který připadá na dny od 8. října. Zájemcům tak přiblíží část své práce v okrese Havlíčkův Brod a na Humpolecku, a to konkrétně v Charitním domově pro matky s dětmi, Centru osobní asistence, Nízkoprahovém klubu BAN!, Charitních pečovatelských službách, Astře – denním centru pro seniory, Domácí hospicové péči nebo ve Středisku charitní pomoci. Týden vyvrcholí v pátek 12. října, kdy se v Literárním klubu Městské knihovny Humpolec uskuteční prodejní výstava výrobků z charitních dílniček spojená s prezentací třinácti služeb havlíčkobrodské Charity působících právě v Humpolci. 

Týden sociálních služeb v Oblastní charitě Havlíčkův Brod

Na zvonečkovský Den pro zdraví našich nejmenších zavítala i česká Miss

Den pro zdraví našich nejmenších v Mateřském centru Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. (Foto: OCH HB/Aneta Slavíková)(Havlíčkův Brod) – Letošní Den pro zdraví našich nejmenších v havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček okořenila návštěva Miss České republiky Terezie Dobrovolné. Zároveň trojnásobná maminka se s ostatními podělila o zkušenosti, jak lze skloubit kariéru s mateřstvím. Tradiční akce, kterou pořádá Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod a dalšími partnery, nabídla i další přednášky točící se kolem tématu zdraví dětí i celých rodin a v neposlední řadě také aktivity jdoucí ruku v ruce se zdravým životním stylem.

Ke Dni seniorů v Českém rozhlase Vysočina promluvila vedoucí humpolecké Astry

Bohuslava Medová v Českém rozhlase Vysočina. (Foto: archiv ČRo Vysočina)(Vysočina) - První den v říjnu se tradičně slaví Den seniorů, a tak není divu, že hostem vysílání Českého rozhlasu Vysočina byla vedoucí humpolecké Astry - denního centra pro seniory Bohuslava Medová. V Dobrém dopoledni s Helou Dvořákovou se rozpovídala nejen o fungování samotné Astry při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, ale také o tom, jak může být staří hezkou životní etapou. Více si můžete poslechnout zde: https://vysocina.rozhlas.cz/priprava-na-stari-mela-byt-otazkou-zdraveho-zivotniho-stylu-7629469

Zvoneček po roce zve na Den pro zdraví našich nejmenších

Den pro zdraví našich nejmenších v Mateřském centru Zvoneček. (OCH HB/archiv)(Havlíčkův Brod) - Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod si i letos připomíná Den pro zdraví našich nejmenších. Na celodenní akci zve širkou veřejnost v úterý 2. října od 8.30 hodin. Program opět nabízí řadu užitečných povídání s odborníky na téma zdraví našich dětí a potažmo celé rodiny. Primářka dětského oddělení havlíčkobrodské nemocnice MUDr. Magdalena Chvílová Weberová například pohovoří o úskalích výživy malých dětí a vlivu na jejich psychiku, PhDr. E. Šulcová bude k dispozici pro individuální rozhovory ke vztahovým záležitostem a Terezie Dobrovolná, Miss České republiky, zase zmíní, jak jde skloubit modeling s výchovou tří dětí. Přednášky se budou dále týkat i problémů s pohybem a držením těla, kojení a samovyšetření prsu nebo zdravé stravy. Do Zvonečku zavítají mimo jiné i studenti havlíčkobrodské střední zdravotní školy.

Program: Den pro zdraví našich nejmenších 2. 10. 2018

27. září: Den Charity

Den Charity„Bratři! Nemilujme slovem a jazykem, ale skutkem a pravdou.“ Řekl Vincenc z Pauly (1576–1660), kněz, který zasvětil život práci pro chudé. A právě 27. září si připomínáme jeho dílo díky Dnu Charity. Více na: http://www.charita.cz/o-charite/den-charity/

Občanská poradna bude 26. a 27. září uzavřená. Kvůli malování stěn

Občanská poradna v Havlíčkově Brodě. (Foto: archiv OCH HB)Občanská poradna při havlíčkobrodské Charitě sídlící na adrese B. Němcové 188 v Havlíčkově Brodě bude ve dnech 26. a 27. září 2018 z důvodu malování uzavřena. Zájemci se na ni mohou obrátit opět od 1. října. Děkujeme za pochopení.

Týden nízkoprahových klubů otevírá brodský BAN! i světelské eNCéčko

Preventivní programy pro děti a mladé v nízkoprazích při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. (OCH HB/archiv)(Havlíčkův Brod) – Jak je důležité nezanedbávat nebo nezlehčovat problémy dětí a dospívajících, letos opět připomene kampaň známá jako Týden nízkoprahových klubů. A stejně jako každý rok, i tentokrát se do ní zapojí nízkoprahy při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, a sice havlíčkobrodský Nízkoprahový klub BAN! a eNCéčko – nízkoprahové centrum pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou. Celý pracovní týden od 24. do 27. září si užijí zejména právě nejmladší generace, pro které budou na obou místech připraveny vzdělávací i odpočinkové akce.

Miroslava Habásková představila na Týdnech duševního zdraví FOKUSu Vysočina nízkoprahy pro mladé

Miroslava Habásková na Týdnu duševního zdraví. (Havlíčkův Brod) - FOKUS Vysočina tradičně každým rokem pořádá akce k Týdnu duševního zdraví. Nejinak tomu bylo i letos v Havlíčkově Brodě. Ve čtvrtek 13. září se na Havlíčkově náměstí uskutečnilo setkání pro veřejnost, kde nechyběly koncerty hudebníků, stánky s výrobky nebo informacemi o pomoci a v neposlední řadě povídání související s tématem duševního zdraví - tentokrát mladých lidí. S moderátorem Ondřejem Rázlem si popovídala i sekční vedoucí nízkoprahů pro děti a mládež při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Bc. Miroslava Habásková. Představila nejen charitní nízkoprahy - BAN! v Havlíčkově Brodě a eNCéčko ve Světlé nad Sázavou - ale také smysl práce s mladými lidmi včetně úskalí, která dnešní doba právě dětem a mládeži přináší. 

Týdny duševního zdraví: Host Miroslava Habásková pohovoří o smyslu nízkoprahových klubů pro mladé

Týdny duševního zdraví 2018(Havlíčkův Brod) - Srdečně zveme na akci kolegů z FOKUS Vysočina Týdny duševního zdraví v Havlíčkově Brodě, která odstartovala v pondělí 10. září. Tentokrát je tématem duševní zdraví mladých. A ve čtvrtek 13. září se s velkou radostí přidá i Oblastní charita Havlíčkův Brod, konkrétně sekční vedoucí pro nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Bc. Miroslava Habásková, která zhruba od 18.00 hodin popovídá nejen o brodském Nízkoprahovém klubu BAN!. Děkujeme pořadatelům za pozvání.