25 let vzniku Charitního domova

IMG_20190620_090244(Havlíčkův Brod) 20.6.2019 proběhl den otevřených dveří v Charitním domově pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě. Konalo se tak k příležitosti 25.výročí vzniku Charitního domova.  

20.6. 2019 k příležitosti 25.výročí vzniku Charitního domova v Havlíčkově Brodě proběhl den otevřených dveří. 
Návštěvníci mohli projít prostory charitního domova, dozvědět se, jak charitní dům funguje, jaký má řád a denní harmonogram. Ze slov paní ředitelky Oblastní charity HB Ing. Kateřiny Svobodové se mohli dozvědět o vzniku domova a jeho historii spojenou s charitou. 
Pro všechny návštěvníky bylo přichystáno občerstvení, krásné malované perníčky a výtečný dortík, který věnovalo cukrářství U Hrušků.www.cukrarnahruska.cz

V roce 1993 byla zahájena příprava projektu Azylového domu – Charitního domova pro matky s dětmi.
Díky kontaktům Diecézní charity Hradec Králové byla navázána spolupráce s německou Diecézní charitou Kolín nad Rýnem a některými dalšími neziskovými organizacemi působícími v této diecézi. Tito uspořádali v dětských domovech v Německu sbírku, která významně přispěla na rekonstrukci budovy Domova. Azylový dům pro matky s dětmi mohl být slavnostně otevřen jen díky spolupráci s Městem Havlíčkův Brod, Okresním úřadem Havlíčkův Brod a spolupráci s kolínskou diecézí. Charitní domov pro matky s dětmi v tísni byl otevřen v květnu 1994.

V roce 1995 se Farní charity Havlíčkův Brod ujal ředitel Bc. Jiří Vondráček. Za jeho působení Charitní domov pro matky s dětmi v tísni poskytoval nově vznikajícím službám podobného typu stáže a odborné poradenství. V té době na havlíčkobrodské charitě pracovalo 10 zaměstnanců.

Od těchto začátků uplynulo již 25 let a OCHHB se rozrostla do úctyhodných rozměrů. V současné době tedy poskytujeme služby sociální, zdravotní, rodinné a humanitární nejen v Havlíčkově Brodě, ale i Humpolci, Světlé nad Sázavou, Ledči nad Sázavou, Golčově Jeníkově, Chotěboři, Přibyslavi a dalších městech. Zaměstnáváme téměř 200 zaměstnanců.

"Ráda bych poděkovala za podporu nejen finanční Kraji Vysočina, městu Havlíčkův Brod, orgánu OSPOD za spolupráci a dalším subjektům, dobrovolníkům, donátorům, všem, kteří pomáhají a chtějí pomoci.
Ač se někdy zdá, že v  této službě se neustále dokola opakují stejné příběhy, věřím, že má smysl a je velmi potřebná. Do složité životní situace se může dostat každý z nás. Někdy jsme úspěšní více, jindy méně, ale každá maminka, každé dítě, které se vrátí do běžného života, je pro nás motivací k další práci.
Já bych ráda popřála pracovníkům, aby je neopouštělo nadšení pro práci, aby zde byl silný tým, který stojí při sobě a neúnavně se snaží motivovat maminky, aby nalezly sílu  a vůli překonávat překážky  a  pomáhat jim vystoupit ze začarovaného kruhu azylového bydlení, najít si své vlastní bydlení, práci a zajistit svým dětem klidné a spokojené dětství." dodala ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Ing.Kateřina Svobodová

 

Charitní domov je azylovým domem, tedy pobytovou sociální službou, která je poskytována ve dvou zařízeních - v Havlíčkově Brodě a v Humpolci. Posláním Charitního domova je poskytovat rodičům – samoživitelům a těhotným ženám v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení přechodné ubytování; pomoci jim s aktivním řešením jejich situace tak, aby mohli co nejdříve bydlet samostatně, zajistit řádnou péči o děti a žít běžný život rodin s dětmi.

 

Provozní doba Charitního domova:

Pracovník je přítomen v pondělí až pátek od 7 do 20 hod a o svátcích a víkendu od 8 do 16,30 hod.
Mimo provozní dobu zařízení funguje pohotovost na mobilu:

Humpolec                   734 435 227
Havlíčkův Brod           608 805 497

Kontakt:

Mgr. Adéla Bělunková – vedoucí zařízení
Tel.: 777 736 062
domov@charitahb.cz

 

Charitní domov pro matky s dětmi Havlíčkův Brod
Tel.: 569 431 149  Mobil: 731 646 843
domovhb@charitahb.cz
Služba sídlí na adrese: B. Němcové 188, Havlíčkův Brod

Charitní domov Humpolec
Tel.: 569 420 353   Mobil: 731 604 744
domovhu@charitahb.cz
Služba sídlí na adrese: Školní 730, Humpolec 396 01

 

IMG_20190620_090256

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás

TKS 2019 - Havl. Brod

DĚKUJEME

všem koledníčkům

i dárcům TKS

 

výsledky Tříkrálové sbírky v roce 2019 ve vikariátech Havlíčkův Brod a Humpolec

Náš výtěžek
2 423 537 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Finanční  podpora Kraje  Vysočina