Humpolečtí podpoří sběrem baterií nejen životní prostředí, ale možná i charitní Šatník. Stačí vyhrát

Baterkománie v Humpolci(Humpolec) – Pomoc pro lidi v nouzi, opora pro ty, kteří se chtějí zase postavit zpět na vlastní nohy nebo dobrý start pro dlouhodobě nezaměstnané. To je hlavní smysl činnosti Střediska charitní pomoci v Humpolci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, kterému se přezdívá Šatník. A právě Šatník může získat finanční pomoc ve výši 50 000 Kč, a to v případě, že se v Humpolci do 15. října 2018 podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka městského úřadu. Město se totiž zapojilo do projektu v Kraji Vysočina nazvaného Baterkománie.

Přidat se k pomoci nejen životnímu prostředí, ale i dobročinnému projektu ve městě může kdokoliv, stačí donést Středisko charitní pomoci, takzvaný Šatník, v Humpolci. (Foto: OCH HB/Aneta Slavíková)vybité a už nepotřebné baterie do sběrného místa v přízemí humpolecké radnice či do sběrného dvora. Vybírají se dokonce i baterie ze starých, nefunkčních nebo nepoužívaných mobilních telefonů. „Kdo má cestu kolem některé ze třinácti služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod působících v Humpolci, třeba kolem Astry – denního centra pro seniory ve Školní ulici 730 nebo právě kolem Střediska charitní pomoci v Máchově ulici 1607, může baterie donést i tam,“ podotkla zástupkyně ředitelky Oblastní charity Havlíčkův Brod Bc. Jana Dománková.

Cílem soutěže je podpořit třídění a recyklaci baterií, a přispět tím k ochraně životního prostředí. Aby toho nebylo málo, pořadatelé soutěže vítěznému městu předají 50 000 korun na charitativní projekt. Baterkománii organizuje nezisková společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje zpětný odběr a recyklaci baterií, a Kraj Vysočina.

Pokud se podaří dosáhnout na pomyslnou zlatou medaili právě Humpolci, město ze získané částky podpoří činnost Střediska charitní pomoci, přezdívaného Šatník, při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Šatník v první řadě přijímá oblečení od dárců z veřejnosti, které třídí, pere a žehlí, přičemž část věnuje lidem v nouzi a část putuje do volného prodeje. Kromě toho vyrábí drobné dekorace a dárečky k prodeji, a to především z materiálů, které nejsou na první pohled už využitelné. V roce 2018 zaměstnal celkem sedm pracovnic z úřadu práce, které vzhledem ke svému zdravotnímu nebo sociálnímu hendikepu nemohly dlouhodobě najít zaměstnání, čímž je pomohl vrátit zpět do pracovního procesu.

Šatník úzce spolupracuje také s humpoleckým domovem pro seniory, plicní léčebnou nebo ženskou věznicí ve Světlé nad Sázavou. Ošacení nebo základní vybavení domácnosti po domluvě s odborem sociálních věcí nebo sociálními pracovníky havlíčkobrodské Charity daruje lidem v tíživé životní situaci. Zároveň se podílí na rozvoji samostatnosti lidí v sociální nouzi, kdy je za odvedení drobných brigád vybaví potřebným oblečením a základními nezbytnostmi k životu.

 

Pro více informací se můžete obracet na:

Aneta Slavíková, PR

tel.: 777736063

e-mail: slavikova@charitahb.cz

web: www.hb.charita.cz

facebooklinkedinYoutube

Oblastní charita Havlíčkův Brod

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás

TKS 2019 - Havl. Brod

DĚKUJEME

všem koledníčkům

i dárcům TKS

 

výsledky Tříkrálové sbírky v roce 2019 ve vikariátech Havlíčkův Brod a Humpolec

Náš výtěžek
2 423 537 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Finanční  podpora Kraje  Vysočina