Osvědčený program, ale i noví hosté a nové aktivity pro malé i velké. Havlíčkův Brod si bude blíž

Festival sociálních služeb Bez bariér jsme si blíž. (Foto: Denisa Šimanová)(Havlíčkův Brod) – Nový pokus o rekord, dílničky, hry a soutěže pro děti za odměny, workshopy pro dospělé, horolezecká stěna, ale hlavně atraktivní přehled dostupné sociální péče a prevence v Havlíčkově Brodě a jeho okolí. Takový bude letošní celodenní festival sociálních služeb Bez bariér jsme si blíž, který na havlíčkobrodském Havlíčkově náměstí uspořádá ve čtvrtek 7. června Oblastní charita Havlíčkův Brod za podpory města.

Své služby během dne představí patnáct organizací. „Po loňském ročníku jsme se rozhodli, že festival Bez bariér jsme si blíž 2018_festival soc. služebotevřeme i organizacím, které sice nemají registrované sociální služby dle zákona, ale v konečném důsledku se jejich činnost tohoto tématu velmi dotýká. V rámci doprovodného programu, který nabídne širokou škálu aktivit pro děti, mladé lidi, dospělé i celé rodiny, se tak zapojí Oblastní spolek Českého červeného kříže Havlíčkův Brod, Senior Point, Family Point, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých i sociální firma Semitam,“ uvedla mluvčí pořádající havlíčkobrodské Charity a koordinátorka organizačního týmu festivalu Mgr. Aneta Slavíková. Časový harmonogram akce Bez bariér jsme si blíž 2018

Na akci se vedle služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod budou prezentovat i další organizace. Tísňovou péči představí Život 99 – Jihlava, klienti z Úsvitu – zařízení SPMP Havlíčkův Brod chystají nové hudební a taneční vystoupení, Dům na půl cesty Centra J. J. Pestalozziho pozve mažoretky, Sociální služby města Havlíčkova Brodu připraví Kavárnu U VELKÉHO SRDCE, havlíčkobrodská nemocnice zajistí poradnu sociální pracovnice a Kolpingovo dílo České republiky přiveze horolezeckou stěnu. „Na pódiu svou činnost představí také Domov pro seniory Havlíčkův Brod a FOKUS Vysočina. Své výrobky k prodeji ve stánku nabídnou Oblastní charita Havlíčkův Brod, Život 99 – Jihlava, Úsvit, Semitam, Centrum pro zdravotně postižené Kraje Vysočina, Centrum J. J. Pestalozziho, Sociální služby města Havlíčkova Brodu, Domov pro seniory Havlíčkův Brod a Kolpingovo dílo,“ shrnula Aneta Slavíková.

Festival se neobejde ani bez stanovišť s aktivitami pro děti, kde malí návštěvníci za splnění úkolu dostanou razítko a za všechna razítka je pak čeká zasloužená odměna. „Loni se vydařil i pokus o rekord, který iniciovala právě naše organizace. A proto chceme překonat další výzvu. Každý návštěvník se může zapojit do tvořivé dílničky, kde budeme obkreslovat a vystřihovat papírové ruce jako symbol pomoci. Kdo bude chtít, může si svou papírovou ruku i vybarvit nebo popsat vzkazem. Hotová dílka pak vyvěsíme na viditelné místo na náměstí a rekordní komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den zaznamená, kolik pomáhajících rukou na festival dorazilo,“ popsala průběh pokusu o nový rekord mluvčí havlíčkobrodské Charity.

Náměstí ale zaplní i řada dalších aktivit a workshopů pro všechny věkové kategorie, například zdravotnický stánek s měřením tlaku, cukru a BMI, možnost vyzkoušet si takzvaný gerontooblek, nácvik resuscitace a použití defibrilátoru, malování na obličej, místečko pro aktivní rodiny v režii Family Pointu nebo aktivity pod názvem Když oči nevidí… „Třešničkou na dortu jsou koncerty. Ve 12.45 vystoupí Jitro – kapela bez hranic, v 15 hodin zazpívá a na kytaru zahraje písničkář Michal Horák, v 18.15 se těšíme na koncert akordeonového orchestru Pohoda a v půl osmé večer celý den uzavře akustické vystoupení kapel z iniciativy Show Your Help,“ vyjmenovala Aneta Slavíková s tím, že doprovodný program k festivalu odstartuje v devět hodin ráno a program na pódiu o hodinu později.

Celým dnem bude provázet moderátorka Tereza Šnajdr Stýblová. Pro návštěvníky bude zajištěno i občerstvení, které připraví havlíčkobrodský Pivovarský hostinec Rebel. V případě nepříznivého počasí se festival uskuteční v prostorách Klubu OKO na Smetanově náměstí. Vstup na akci je zdarma. Více informací je k dispozici na facebookové stránce Festival sociálních služeb.

Myšlenka uspořádat v Havlíčkově Brodě festival sociálních služeb, který dostal název Bez bariér jsme si blíž, se zrodila především na základě každodenních zkušeností z praxe zaměstnanců Oblastní charity Havlíčkův Brod. „Často se setkáváme s tím, že se lidé o možnostech sociální péče dozvědí až v momentě, kdy ji akutně potřebují. Přitom kdyby o tom, na koho se mohou obrátit a že se vůbec mají na koho obrátit, věděli dříve, možná by spoustu okolností řešili jinak, efektivněji a byli by spokojenější,“ uvažovala ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Bc. Anna Blažková. Festival si tak klade za cíl pokusit se díky originálnímu programu s atraktivními body oslovit co nejširší veřejnost a dát jí vědět, že sociální služby existují a jsou tu hlavně pro to, aby lidem pomohly ulehčit prožívání nesnadných chvílí.

Akci podporují:

Spolupořadatel
město Havlíčkův Brod                                Pivovarský hostinec   

Havlíčkův BrodPross ReklamaPivovarský hostinecICOMKlub OKO

Knihovna Vysočiny HBČeský rozhlas Vysočinatelevize HBin

 

Pro více informací se můžete obracet na:

Aneta Slavíková, PR

tel.: 777736063

e-mail: slavikova@charitahb.cz

web: www.hb.charita.cz

Facebook: Oblastní charita Havlíčkův Brod

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás

TKS 2019 - Havl. Brod

DĚKUJEME

všem koledníčkům

i dárcům TKS

 

výsledky Tříkrálové sbírky v roce 2019 ve vikariátech Havlíčkův Brod a Humpolec

Náš výtěžek
2 423 537 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Finanční  podpora Kraje  Vysočina