Dárky v krabici od bot můžou dostat i děti z Havlíčkobrodska
27. listopadu 2019 Aktuality

Dárky v krabici od bot můžou dostat i děti z Havlíčkobrodska

Už po druhé se Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi zapojuje do projektu Krabice od bot. Děti z rodin, které často nemají finance na dárky pod stromeček, se tak můžou těšit, že Ježíšek opravdu něco přinese. A radost můžete přinést i vy, stačí si vybrat nejbližší sběrné místo, jak staré dítě chcete obdarovat, zarezervovat si dárek pro dítě určitého věku a pohlaví a dobrovolníci už zajistí, že krabice doputují k holkám a klukům.

„Často se stává, že naše rodiny nemají finance na dárky. Pod stromečkem se proto objevují drobnosti, které rodiče našli ve vyřazených věcech. V krabicích od bot jsou dárky praktické, ale i rozvojové, jako například školní potřeby, knihy, nebo stavebnice,“ vysvětluje vedoucí Šipky – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Jitka Muzikářová.
Loni přijelo do Havlíčkova Brodu auto plné krabic, většinou zabalených ve vánočním papíru, už v polovině prosince, aby bylo možné krabice roztřídit a včas předat rodičům, kteří si je schovali pro děti pod stromeček. „Lidé neposílají konkrétní dárek, který dítě chce, ale vědí, že drobnosti doputují například k osmileté dívce nebo pětiletému chlapci. Podle věku a pohlaví tak mohou zabalit hračky, pastelky, sešity, oblečení, bonbóny, kosmetiku nebo i milé vánoční přání,“ doplňuje Jitka Muzikářová.

Další možností je darovat krabici od bot online. „Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot totiž nevejdou, a právě na ty je tu Krabice online. Díky vašemu daru budeme moci dětem z rodin v nouzi přispět na kroužky a školní potřeby, výlety nebo třeba taneční. Krabice od bot tak bude dělat radost nejen o Vánocích,“ vysvětluje Zdeňka Sobotová, manažerka projektu Krabice od bot. Krabici online můžete poslat jménem někoho dalšího, za třídu nebo firmu. Stačí si vybrat ze tří druhů ilustrovaných dárkových certifikátů, doplnit jméno a vzkaz a certifikát vám přijde na e-mail hned poté, co váš dar projekt obdrží.
V loňském roce pracovníci Diakonie Českobratrské církve evangelické vybrali více než 25 tisíc dárků. Zapojila se řada dětí a rodičů, mateřských i základních škol, firemní kolektivy i sportovní kroužky.

fb-logo @darujkrabiciodbot

fb-logo@oblastnicharitahavlickuvbrod 

 Šipka - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi

Poskytuje službu v rodinách s nezaopatřeným dítětem, které se ocitly, případně jsou ohroženy nepříznivou sociální situací. Pracovníci Šipky pracují jak s dítětem (např. podpora školní přípravy, aktivity vhodné pro přiměřený vývoj dítěte), tak s rodiči (posilování rodičovských kompetencí, mapování rodinného rozpočtu, doprovázení při jednání s institucemi). Dále je rodina podporována např. ve vzájemné komunikaci a trávení volného času. Služba je poskytována zdarma. Šipka působí na Havlíčkobrodsku, ve městě Humpolec a v jeho přilehlých obcích.
Sociální služba Šipka - sociálně aktivitazační služba pro rodiny s dětmi je financována z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

klc_eu_zamestnanost_big

Plakát A3 bez ořez. značek