Dobrovolní hasiči z Ledče splnili dětem všechna přání Zobrazit fotogalerii
18. prosince 2019 Aktuality

Dobrovolní hasiči z Ledče splnili dětem všechna přání

Fotbalový míč, baťůžek do školky, výbavička na miminko, sportovní boty, společenské hry nebo pastelky. To je jen malý výčet dárků, které potěší děti z Charitních domovů Havlíčkův Brod a Humpolec a děti z rodin, které využívají Šipku – sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi a Středisko rané péče Havlíčkův Brod. Dobrovolným hasičům z Ledče nad Sázavou se podařilo vybrat všechny potřebné věci a ještě nějaké dárky navíc. Sbírka, kterou před Vánoci ze své vlastní iniciativy pro rodiny s dětmi zorganizovali, je tak naprosto úspěšná.

„Za Oblastní charitu Havlíčkův Brod a naše služby ledečským dobrovolným hasičům moc děkujeme. Rozhodli se zpříjemnit svátky těm, kteří procházejí těžkou životní situací a nemohou Vánoce trávit v pohodlí domova se svými blízkými a v dostatku všeho potřebného. Moc si této nezištné pomoci vážíme,“ uvedla ředitelka havlíčkobrodské Charity Kateřina Svobodová.

A výsledek sbírky dobrovolných hasičů z Ledče nad Sázavou potvrzuje, že Vánoce jsou časem splněných přání. „Podařilo se nám od jednotlivých dárců získat všechny věci, o které Charitní domovy, Šipka - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi i Středisko rané péče Havlíčkův Brod žádaly. Dokonce jsme přivezli něco navíc,“ pochvalovala si koordinátorka projektu Jana Doležalová ze Sboru dobrovolných hasičů Ledeč nad Sázavou a hned dodala: „Jsem opravdu šťastná, že se v dnešní době najdou lidé, kteří jsou ochotni pomoct druhým. Spojilo se 21 kamarádek, které vybraly na naší sbírku krásných 3 700 korun, odvedly neskutečnou práci a pořídily hned několik potřebných věcí, včetně finančně nákladné elektronické tužky.“
Dárky najdou děti z Charitních domovů i rodiny využívající Šipku - sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi a Středisko rané péče Havlíčkův Brod pod stromečkem.
Organizátor sbírky SDH Ledeč nad Sázavou
Jana Doležalová
Koordinátorka projektu Vánoce 2019

Charitní domovy v Havlíčkově Brodě v Humpolci

Charitní domov je pobytová služba, která poskytuje své služby ve dvou zařízeních – v Humpolci a Havlíčkově Brodě. Jejím posláním je poskytovat rodičům – samoživitelům a těhotným ženám v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení, přechodné ubytování, pomoci jim s aktivním řešením jejich situace tak, aby mohli co nejdříve bydlet samostatně, zajistit řádnou péči o děti a žít běžný život rodin s dětmi. Oba Charitní domovy v Havlíčkově Brodě i v Humpolci disponují šesti byty s kapacitou dvacet lůžek. Do zařízení v Havlíčkově Brodě přijímáme těhotné ženy nebo matky s jedním až čtyřmi dětmi. Do Humpolce přijímáme těhotné ženy, matky nebo otce s jedním až třemi dětmi. Oba domovy jsou na klidném místě nedaleko centra města.

Středisko rané péče

Raná péče je terénní sociální služba. Nabízí pomoc a podporu rodinám, ve kterých vyrůstá dítě se zdravotním postižením nebo ohrožené vývojem od narození do sedmi let věku. Raná péče je poskytována v domácím prostředí, je bezplatná, zajišťovaná profesionálními poradci a je zaměřená na podporu rodiny a podporu vývoje dítěte. Působnost Střediska rané péče je v celém Kraji Vysočina.

Šipka - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi

Poskytuje službu v rodinách s nezaopatřeným dítětem, které se ocitly, případně jsou ohroženy nepříznivou sociální situací. Pracovníci Šipky pracují jak s dítětem (např. podpora školní přípravy, aktivity vhodné pro přiměřený vývoj dítěte), tak s rodiči (posilování rodičovských kompetencí, mapování rodinného rozpočtu, doprovázení při jednání s institucemi). Dále je rodina podporována např. ve vzájemné komunikaci a trávení volného času. Služba je poskytována zdarma. Šipka působí na Havlíčkobrodsku, ve městě Humpolec a v jeho přilehlých obcích.

Sociální služby Šipka - sociálně aktivitazační služba pro rodiny s dětmi a Charitní domovy v Havlíčkově Brodě a Humpolci jsou financovány z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

klc_eu_zamestnanost_big

Plakát A3 bez ořez. značek