Lampiony rozsvítily park Budoucnost a sv. Martin přijel na bílém koni
9. listopadu 2019 Aktuality

Lampiony rozsvítily park Budoucnost a sv. Martin přijel na bílém koni

Na osm set malých i velkých návštěvníků se v sobotu 9. listopadu zúčastnilo tradičního Svatomartinského lampiónového průvodu. Osmnáctý ročník oblíbené akce především rodin s dětmi pořádalo Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Sv. Martin na bílém koni opravdu přijel a s ním i jeho družina.

„Koně Sisina paní Jany Vrkoslavové z Čáslavi si děti nakonec mohly pohladit. Byl to pro ně velký zážitek. Děkujeme za přízeň i za podporu do kasiček našich dobrovolníků. Rozdalo se tisíc svatomartinských rohlíčků, které jsme pekli s maminkami z mateřského centra a také se seniorkami ze Senior pointu,“ prozradila na závěr průvodu Jana Houlíková z Mateřského centra Zvoneček.

Tradičně se lidé sešli na dětském hřišti v parku Budoucnost. Společně pak průvod zahájili legendovou o sv. Martinovi, kterou přečetla moderátorka Marie Valentová. Desítky rozsvícených lampiónů ozdobily cestu kolem rybníka Hastrman, a nakonec se všichni vrátili na dětské hřiště, kde přivítali sv. Martina a jeho bílého koně, kterého si mohli také pohladit. „Přestože téměř celý den pršelo, nakonec nám počasí vyšlo. Lidé se mohli občerstvit, ochutnávali například svatomartinské víno,“ uzavřela spokojeně Jana Houlíková.

Fotogalerii najdete na charitabrod.rajce.idnes.cz/Svatomartinsky_lampionovy_pruvod/

Akci podpořilo město Havlíčkův Brod. znak HB