Letos poprvé otevřel brodský Zvoneček i o prázdninách, nabízí hlídání dětí i programy pro dospělé
15. července 2020 Aktuality

Letos poprvé otevřel brodský Zvoneček i o prázdninách, nabízí hlídání dětí i programy pro dospělé

Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod letos poprvé funguje i během letních prázdnin. Otevřeno mají vždy od úterý do čtvrtka a děti i rodiče se mohou těšit na nové vzdělávací a volnočasové aktivity.

„Kvůli koronavirové pandemii jsme museli na dlouhé dva měsíce mateřské centrum uzavřít a všechny programy přerušit. Aby zájemci nepřišli o plánované aktivity, rozhodli jsme se, že poprvé za devatenáct let fungování Zvonečku budeme mít otevřeno i přes letní prázdniny,“ vysvětluje vedoucí Mateřského centra Zvoneček Anna Doleželová. Kromě pondělí a pátku je ve Zvonečku otevřeno každý den a návštěvníci mohou vybírat z pestré nabídky vzdělávacích a volnočasových programů. „Horkou letní novinkou jsou středeční hodiny tance jak pro děti, tak pro dospělé lektorky Denisy Kubaryč Šeleverové. V druhé polovině července se mohou nejen maminky těšit na oblíbené kurzy hormonální a obličejové jógy nebo ochutnávku Tai-Chi,“ zve Anna Doleželová.

Potřebujete zajít na úřad nebo ke kadeřnici a nemáte hlídání? Ve Zvonečku se vám o děti rádi postarají

Kromě zajímavých programů nabízí centrum také dopolední hlídání dětí předškolního věku. „Od 8.00 do 12.00 hodin máme otevřenou hernu, kde si děti mohou pohrát za dohledu našich pracovnic a maminky se mezitím mohou zúčastnit některé z námi nabízených aktivit nebo si odběhnout vyřídit úřední a jiné záležitosti,“ popisuje Anna Doleželová a upozorňuje, že jde pouze o krátkodobé hlídání v rozsahu maximálně tří hodin. „Nejčastěji k nám dochází rodiče s dětmi do čtyř let, které zatím nenavštěvují předškolní zařízení, ale není to pravidlem. Děti si u nás postupně zvykají na odloučení od rodičů, na nové prostředí a učí se navazovat kontakt s ostatními dětmi,“ vysvětluje Anna Doleželová.

děti v herně

Aktuální i pravidelné programy MC Zvoneček najdete zde nebo na Facebooku MC Zvoneček.

Mateřské centrum Zvoneček

Mateřské centrum Zvoneček je místo, kde se setkávají především maminky s dětmi na mateřské nebo rodičovské dovolené. Rádi vítáme i další zájemce, jak tatínky, babičky, dědečky nebo například paní na hlídání. Maminky získájí prostor pro navazování nových přátelství, načerpají nové nápady, mohou si předávat zkušenosti a podělit se o každodenní radosti a starosti. Děti se setkávají s jinými dětmi, připravují se na vstup do kolektivu v mateřských školách, získávají první zkušenosti s výtvarnými technikami, s hudební i tělesnou výchovou. Mateřské centrum pomáhá maminkám i tatínkům s malými dětmi na mateřské nebo rodičovské dovolené vyjít ze sociální izolace, kam se celodenní péčí o dítě dostávají.

Podporovatelé