Příběh klienta - D.
2. května 2023 Aktuality

Příběh klienta - D.

Manželé D.  jezdili každé léto na chatu u Humpolce odpočinout si od života ve městě i od duševně náročného zaměstnání. Léta plynula, manželé postupně odešli do důchodu a pobyty v přírodě začal komplikovat zdravotní stav obou. U pána se rozvinulo duševní onemocnění, postupně se ponořil do svého světa a zůstal zcela závislý na péči své ženy.

Ta se o něj dlouho a obětavě starala. Pak se ale situace zhoršila. Paní D. byla po úraze během roku několik měsíců v nemocnici, přidaly se problémy s očima a další vleklá onemocnění.

Rodina se ocitla před rozhodnutím, co dál. Manželé si přivykli na chatě trávit celé léto, ale pobyt na špatně přístupném místě, odkud je daleko do města, do obchodu, k lékaři nebo i k nejbližším sousedům, přestal být pro ně příjemný a bezpečný. Vnuk jim sice jednou za čas přijel pomoci, s čím bylo potřeba, ale bohužel to přestalo stačit.

Zcela náhodou se dozvěděl, že v místě funguje Pečovatelská služba. Tím, že zde nežije, neměl o její existenci tušení. Všiml si ale auta s charitním logem, které občas projíždělo kolem, poptal se sousedů a o pár dní později již kontaktoval sociální pracovnici, aby spolu domluvili zajištění činností, jejichž zvládání začalo být pro rodiče velmi problematické.

Letos to budou už dva roky, kdy jim pečovatelka každý pracovní den přiveze teplé obědy, pomůže pánovi s osprchováním, přinese nákup nebo vyzvedne léky v lékárně. Přitom stihne s paní D. prohodit pár slov, ta je ráda, že má s kým promluvit. Paní D jí často opakuje, jak je vděčná za každý den, který spolu s manželem mohou strávit na místě, na které mají tolik krásných společných vzpomínek.

Bc. Monika Kadlecová

pracovník public relations
Tel.: 777 736 043 E-mail: 68qvV1enW5zy47a7VX~mYZhaa8ulO1p