Strom splněných přání dětské sny opravdu splní
23. prosince 2019 Aktuality

Strom splněných přání dětské sny opravdu splní

Závěr minulého týdne měli pracovníci Hitrádia Vysočina opravdu nabitý. Dvě dodávky musely stihnout 22 zastávek včetně zastávky v Charitním domově v Havlíčkově Brodě. Přivážely dárečky ze Stromu splněných přání. Radost na Štědrý den udělají dětem z charitních domovů v Havlíčkově Brodě a v Humpolci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Děkujeme všem dárcům za to, že dětem připravili krásné Vánoce!

„Každé dítě jsme vyzpovídali, zjistili, jaké je jeho největší přání, a připravili seznam možný dárků v kategoriích do 200, 500 nebo 1000 Kč. Starší děti si Ježíškovi psaly o helmu na kolo, mobil nebo jinou elektroniku, mladší děti si přejí kočárek, panenku, odrážedlo nebo pohádkovou knížku,“ připomněla vedoucí Charitních domovů při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Adéla Bělunková.
A lidí s dobrých srdcem se našlo opravdu hodně. Tři mladí muži měli co dělat, aby krabice dárků unesli. „Dárky jsou opravdu krásné, je tam například i mobilní telefon,“ prozradil jeden z ježíškových poslů v barvách Hitrádia Vysočina.

Návrh bez názvu (24)

Charitní domovy v Havlíčkově Brodě v Humpolci

Charitní domov je pobytová služba, která poskytuje své služby ve dvou zařízeních – v Humpolci a Havlíčkově Brodě. Jejím posláním je poskytovat rodičům – samoživitelům a těhotným ženám v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení, přechodné ubytování, pomoci jim s aktivním řešením jejich situace tak, aby mohli co nejdříve bydlet samostatně, zajistit řádnou péči o děti a žít běžný život rodin s dětmi. 
Oba Charitní domovy v Havlíčkově Brodě i v Humpolci disponují šesti byty s kapacitou dvacet lůžek. Do zařízení v Havlíčkově Brodě přijímáme těhotné ženy nebo matky s jedním až čtyřmi dětmi. Do Humpolce přijímáme těhotné ženy, matky nebo otce s jedním až třemi dětmi. Oba domovy jsou na klidném místě nedaleko centra města.
Sociální služba Charitní domovy v Havlíčkově Brodě a Humpolci jsou financovány z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

klc_eu_zamestnanost_big