Tři králové se vydávají požehnat lidem dobré vůle Zobrazit fotogalerii
6. ledna 2020 Aktuality

Tři králové se vydávají požehnat lidem dobré vůle

Když budete mít štěstí, zazvoní u vás doma tři králové nebo je v těchto dnech potkáte v centrech měst a obcí, jak rozdávají dary v podobě kalendářů, cukříků a hlavně požehnání do nového roku 2020. Jubilejní dvacátý ročník Tříkrálové sbírky 2020 na Havlíčkobrodsku a Humpolecku, tedy při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, odstartoval o víkendu akcemi, které přilákaly desítky návštěvníků.

V sobotu 4. ledna se pod taktovkou dobrovolníků z Humpolecka přijeli Ježíškovi při před faru v Humpolci poklonit tři králové a přivezli mu cenné dary – zlato, kadidlo a myrhu. Živý betlém už po dvacáté zinscenovalo na sedm desítek herců a stejný, možná vyšší počet byli přihlížející, kteří ochutnávali domácí koláčky, cukroví a ohřáli se dobrým punčem. Po tom, co se tři králové Ježíškovi poklonili, všem koledníkům, kteří se vydali pro dary pro Tříkrálovou sbírku, požehnal děkan Římskokatolické farnosti v Humpolci Hroznata Pavel Adamec. Vzácnými hosty byla ředitelka Diecézní katolické charity Hradec Králové Anna Maclová spolu s prezidentem Diecézní katolické charity Hradec Králové. „Vánoce jsou svátky lásky, narodil se nám boží syn, který nás má učit odevzdat se druhému, naslouchat druhému, prožívat šťastný život. O Vánocích to víme tak nějak všichni, ale je velice důležité, abychom toto vánoční poselství přenesli i do letošního roku. A to je právě váš velký úkol, malá veličenstva, protože právě vy přinesete do domácností radostnou zvěst a připomenete lidem, že Vánoce neskončily, ale že v tomto duchu pokračují dál,“ vzkázala ředitelka Anna Maclová.
Významný byl i Tříkrálový koncert v Přibyslavi v sobotu 4. ledna. Představilo se na třicet hudebníků v čele s oblíbeným dětským sborem při přibyslavské pobočce ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod. Vystoupili ale také další hudebníci. O úspěšnosti koncertu svědčil zaplněný sál. „Bereme ho jako zakončení Tříkrálové sbírky a jako takovou odměnu pro veřejnost, že se do ní zapojili. Akci hodnotím velice dobře a jsem rád, že se vše podařilo,“ řekl s úsměvem místostarosta Přibyslavi Michael Omes, který je zároveň koordinátorem Tříkrálové sbírky za Přibyslav a její okolí.

Čtvrtý z mudrců tentokrát v Krucemburku

Ctvrty z mudrcu_Krucemburk_2020Třetí významnou víkendovou akcí spojenou se zahájením Tříkrálové sbírky při Oblastní charitě Havlíčkův Brod bylo představení Čtvrtý z mudrců u fary v Krucemburku. Setkání v neděli 5. ledna zahájil farář Římskokatolické farnosti v Krucemburku Pavel Seidl, který všechny přítomné přivítal a poděkoval desítkám herců a všem koledníkům, kteří se na Tříkrálové sbírce podílejí.
Divadelní představení nazvané Čtvrtý z mudrců je ve farnosti Velká Losenice již tradicí. Pojednává o čtvrtém mudrci, který se třemi králi ke svému cíli nedošel, jelikož po cestě konal dobré skutky. S Ježíšem se setkal až v okamžiku jeho ukřižování. Představení se koná zpravidla v podání zhruba 70 herců z řad dětí i dospělých a každý rok se hraje na jiném místě. Tentokrát ho lidé zhlédli právě u fary v Krucemburku. Povedenou kulisu celému představení dělalo slunečné počasí a sníh, který v sobotu 5. ledna napadl. Návštěvníci si tak představení pochvalovali.

Tříkrálový koncert připravují na 12. ledna od 15.00 hodin také v Humpolci. Pěvecké sdružení TUCET rozezní koncertní sál ZUŠ Gustava Mahlera a v rámci koncertu bude možné příspět na Tříkrálovou sbírku.