Výtěžek z prodaných dresů jihlavských fotbalistů potěší děti Zobrazit fotogalerii
1. listopadu 2019 Aktuality

Výtěžek z prodaných dresů jihlavských fotbalistů potěší děti

Šek v hodnotě 33.000 Kč převzala ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová před zápasem FC Vysočina s Pardubicemi. Dar potěší děti, které využívají služeb havlíčkobrodské charity. Půjdou na jejich zájmové aktivity, na jejich vzdělávání a část peněz také na poznávací výlety.

Jihlavský fotbalový klub FC Vysočina podpořil potřebné, kterým pomáhají Oblastní charity Havlíčkův Brod a Jihlava. Do důležitého domácího utkání proti Pardubicím nastoupili fotbalisté v závěru října ve speciálních dresech s dominantním logem Charity na hrudi. Zástupci obou charit převzali šeky v celkové hodnotě 66 tisíc korun.
„Reklamní plochy na dresech si koupily regionální firmy, které se zviditelnily a zároveň podpořily klienty charit. Byl o ně velký zájem,“ připomněla Zuzana Michalková z FC Vysočina.

Na charitativní zápas se vydaly i některé rodiny, o kterých fotbalisté ve zveřejněných videích na sociálních sítích FC Vysočina mluvili. „Děti si celou atmosféru moc užily. Dostaly papírová fandítka a nejen jimi fotbalisty podporovaly. A fandily úspěšně, protože nakonec zápas jihlavští fotbalisté vyhráli, takže dvojité vítězství,“ pochvaluje si vedoucí Charitního domova Adéla Bělunková.

Kde finanční dar pomůže?

Oblastní charita Havlíčkův Brod peníze rozdělí rovným dílem mezi služby pro rodiny s dětmi. Polovina hodnoty daru připadne Charitním domovům v Havlíčkově Brodě a v Humpolci, druhou část prostředků využijí klienti Šipky - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. „Dar použijeme na to, abychom dětem, jejichž rodiny využívají naše služby, zaplatili zájmové aktivity, kroužky, a dále peníze chceme využít na vzdělávací aktivity dětí, například na poznávací výlety, které pro ně jinak nejsou dostupné. Plánujeme například návštěvu ZOO v Jihlavě,“ prozradila vedoucí Šipky – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Jitka Muzikářová. Stejným způsobem potěší dar také děti, které žijí v Charitních domovech v Havlíčkově Brodě a v Humpolci.

„Velmi nás překvapilo, jaký byl o prodej reklamních ploch na dresech fotbalistů a následně i o dresy samotné zájem. Děkujeme za velmi povedenou spolupráci a věříme, že ještě najdeme možnosti, jak nadále spolupracovat, a naše klienty, především děti, potěšit. Prohlídka zázemí fotbalového stadionu byla velkým zážitkem,“ s velkým díky si pochvaluje ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

Charitní domovy v Havlíčkově Brodě v Humpolci
Charitní domov je pobytová služba, která poskytuje své služby ve dvou zařízeních - v Humpolci a Havlíčkově Brodě. Jejím posláním je poskytovat rodičům, samoživitelům a těhotným ženám v nepříznivé sociální situaci spojenou se ztrátou bydlení, přechodné ubytování, pomoci jim s aktivním řešením jejich situace tak, aby mohli co nejdříve bydlet samostatně, zajistit řádnou péči o děti a žít běžný život rodin s dětmi. 
Charitní domov pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě disponuje kapacitou 20 lůžek - 6 samostatnými pokoji se sociálním zařízením. Charitní domov Humpolec nabízí časově omezené ubytování v šesti malometrážních bytech (celkem 20 lůžek) na klidném místě nedaleko centra města.
Sociální služby Charitní domovy v Havlíčkově Brodě a Humpolci jsou financované z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

ŠIPKA - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi
Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi je služba sociální prevence (dle zákona č. 108/2006 Sb. §65 o sociálních službách).  Rodinám jsou na základě uzavřené smlouvy a dojednaného individuálního plánu poskytovány služby, které mají vést ke zlepšení sociální situace rodiny, zejména s ohledem na nezaopatřené děti. Služba se zaměřuje především na zdravý vývoj nezaopatřeného dítěte, přičemž se pracuje s celou rodinou, která má na dítě bezprostřední vliv. Důležitá je spolupráce rodičů (pečovatelů o dítě). Služba je poskytována zdarma. Pracovníci Oblastní charity Havlíčkův Brod poskytují službu ambulantně a druhou možností je práce v terénu – na Havlíčkobrodsku, ve městě Humpolec a jeho přilehlých obcích.
Sociální služba Šipka - sociálně aktivitazační služba pro rodiny s dětmi je financována z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

klc_eu_zamestnanost_big

Plakát A3 bez ořez. značek