Nové vybavení podpoří činnost Domácí hospicové péče na Havlíčkobrodsku.
22. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Nové vybavení podpoří činnost Domácí hospicové péče na Havlíčkobrodsku.

Dvanáct tonometrů, tři čtyřkolová chodítka s opěrou, invalidní vozík a mnoho dalších položek potřebného vybavení mají nově k dispozici pracovníci Domácí hospicové péče při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Podporují rodiny, které pečují o nevyléčitelně nemocného pacienta. V roce 2021 takto pomáhali více než stovce klientů. Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví ČR.

Oblastní charita Havlíčkův Brod uspěla s Projektem na podporu péče o pacienty v terminálním stádiu onemocnění pro rok 2022. Tímto a dalšími projekty Domácí hospicová péče má za cíl zvýšit kvalitu poskytovaných služeb s tím, že je velmi důležité, aby lidé z regionu věděli o možnostech této terénní služby a stejně tak měli povědomí o problematice paliativní péče, kterou dříve či později mohou sami nebo jejich blízcí potřebovat.

Ošetřovat pacienty, kteří využívají služeb Domácí hospicové péče, je samo o sobě náročné. Dostatek přístrojového vybavení a pomůcek ošetřovatelům péči v terénu výrazně usnadňuje.

Součástí projektu s názvem Program na podporu péče o pacienty v terminálním stádiu onemocnění pro rok 2022, který uspěl v dotačním programu Ministerstva zdravotnictví ČR bylo nakoupeno dvanáct tonometrů, dvě elektrické odsávačky, dva koncentrátory kyslíku, dvě toaletní křesla, tři čtyřkolová chodítka s opěrou, chodítko s předloketní opěrou, chodítko s hrazdou a sedátkem, chodítko čtyřkolové odlehčené a invalidní vozík.

Monika Kadlecová

pracovník public relations
Tel.: 777 736 043 E-mail: 68qvV1enW5zy47a7VX~mYZhaa8ulO1p