Středisko rané péče pomáhá handicapovaným dětem i v této době, teď navíc hledá posily
31. března 2021 Tiskové zprávy

Středisko rané péče pomáhá handicapovaným dětem i v této době, teď navíc hledá posily

Za rodinami s handicapovanými dětmi vyjíždí pracovníci Střediska rané péče i nyní. Pokud není osobní kontakt možný, komunikují s nimi nově také online. Rodiny situací trpí a čekají na rozvolnění. Některé aktivity, které podporují léčbu dítěte, totiž kvůli opatřením nemohou absolvovat. Teď navíc Středisko hledá posily, které by tým doplnily.

„S rodinami si v této době voláme častěji než obvykle, situace je pro ně velmi složitá. Děti potřebují dělat i jiné aktivity než pouze ty, které lze provozovat doma, potřebují do kolektivu,“ popisuje vedoucí Střediska rané péče Irena Salaquardová. Novinkou, která vznikla v reakci na současnou situaci, jsou online rozhovory. „Pokud se rodina bojí nebo je v karanténě, tak s nimi komunikujeme online. Prostřednictvím videohovoru můžeme sledovat, jak rodina s dítětem pracuje a zda jsou viditelné nějaké pokroky,“ uvádí Irena Salaquardová.

Středisko potřebuje posílit tým, současné kapacity nestačí

Kvalifikovaný tým odborníků poskytuje komplexní péči celkem šedesáti pěti rodinám téměř po celé Vysočině. „Za klienty vyrážíme do Havlíčkova Brodu, Chotěboře, Světlé nad Sázavou, Jihlavy, Pelhřimova, Humpolce, Pacova a Žďáru nad Sázavou,“ vyjmenovává Irena Salaquardová s tím, že v uvedeném regionu jde o jediné zařízení tohoto typu. Vzhledem k velkému množství klientů hledá Středisko rané péče posily. „Aktuálně potřebujeme doplnit tým o sociálního pracovníka nebo speciálního pedagoga, kterému nevadí trávit značnou část pracovní doby za volantem,“ upřesňuje mluvčí havlíčkobrodské Charity Lubica Pleskačová.

Podrobné informace o nabízené pozici najdete zde.

Ing. Lubica Votavová

pracovník public relations
Tel.: 777 736 043 E-mail: chGk.~l7TeHlZ156LTprRb~lWaohTj