Tříkrálová koleda zazní! Poprvé v historii také ONLINE
9. prosince 2020 Tiskové zprávy

Tříkrálová koleda zazní! Poprvé v historii také ONLINE

Možná nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Zdraví všech příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální od 1. do 24. ledna 2021.

Jedno je jisté – Tříkrálová sbírka bude, jen se ještě neví v jaké podobě. I tři králové musí počítat s možností, že epidemiologická situace neumožní setkání koledníků s dárci tváří v tvář. „Připravujeme se na několik variant. Novinkou je ONLINE koleda na www.trikralovasbirka.cz, která proběhne v každém případě, takže o zážitek z koledování lidé nepřijdou,“ vysvětluje ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Simona Tomanová. Pokud bude možné s ohledem na mimořádná opatření souvisejících s epidemií COVID-19 tradiční putování koledníků od domu k domu, nemusí se nikdo bát. „Naši pracovníci mají s dodržováním hygienických pravidel zkušenosti a koledníci budou dodržovat veškerá opatření, aby ochránili sebe i dárce,“ dodává Simona Tomanová. Všechny přípravy a varianty koledy mají ale jedno společné – ani tentokrát se neobejdou bez zástupů dobrovolníků a štědrosti dárců.

TŘI KRÁLOVÉ PŘIJDOU!…A PO NOVÉM ROCE ZAZVONÍ U VAŠICH ONLINE DVEŘÍ

Pozvěte v lednu ONLINE koledníky dál na www.trikralovasbirka.cz! „Na webu Tříkrálové sbírky si lidé mohou poslechnout koledu, přijmout požehnání a přispět přímo naší Charitě,“ objasňuje koordinátorka Tříkrálové sbírky v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod Pavlína Nováková. Brodskou Charitu můžete podpořit také zasláním finančního daru na účet: 66008822/0800, VS: 77705004 nebo příspěvkem do kasiček, které budou v lednu rozmístěny v charitních zařízeních, na úřadech, v kostelech nebo obchodech. Aktuální informace nejen o rozmístění kasiček najdete na www.hb.charita.cz. „Výtěžek tentokrát poputuje mimo jiné na nákup devítimístného svozového auta pro imobilní klienty Centra sociálních služeb Petrklíč a na vytvoření a udržení pracovních míst ve Středisku charitní pomoci, které zaměstnává osoby dlouhodobě nezaměstnané či těžko uplatnitelné na trhu práce,“ upřesňuje Simona Tomanová.

Do sbírky lze přispět také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60 a 90 Kč).

Pomůžete i sledováním TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU v neděli 10. ledna 2021 od 18 hod. na ČT 1.

ZAČNĚTE I VY NOVÝ ROK DOBRÝM SKUTKEM! DĚKUJEME VÁM!

obecny_rouska_HLAVNI_BANNER_980x100

Více o Tříkrálové sbírce
Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR celostátně od roku 2001. Je největší sbírkovou a dobrovolnickou akcí v České republice. Tři králové přináší lidem radostné poselství Vánoc o narození Jezulátka a prosí o dar na pomoc potřebným v nouzi. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. 95 % z vašeho daru putuje na přímou pomoc:
65 % Oblastní charita Havlíčkův Brod – pomoc potřebným
15 % projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové
10 % humanitární zahraniční projekty
5 % celostátní projekty
5 % zákonné režie sbírky

Ing. Lubica Pleskačová

pracovník public relations
Tel.: 777 736 043 E-mail: _erC1Z7gc8m%C1.7~bGkY029g