Charitativní Bazárek vynesl krásných 35.305 Kč. Peníze pomohou Lidunce s nákupem potřebného vozu Zobrazit fotogalerii
2. září 2021 Tiskové zprávy

Charitativní Bazárek vynesl krásných 35.305 Kč. Peníze pomohou Lidunce s nákupem potřebného vozu

Jubilejní desátý ročník charitativního Bazárku vynesl rekordních 35.305 Kč, které pomohou handicapované Lidunce s dofinancováním nového vozu, bez kterého se neobejde. Ke krásnému výsledku přispěli nejen dárci, nakupující a dobrovolníci, ale i herečka a patronka akce Vanda Hybnerová, která do Bazárku věnovala cenné kousky.

Lidunka, která na podzim oslaví své 26. narozeniny, se od narození potýká s vážným tělesným a mentálním postižením. Právě pro ni uspořádalo Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod letošní charitativní Bazárek. Slavnostní zahájení akce proběhlo v pondělí 16. srpna v prostorách AZ centra. Na pódiu se kromě dalších hostů objevila také maminka Lidunky, která přiblížila příběh své dcery. „Doktoři jí diagnostikovali epilepsii, dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci a růstovou poruchu. V pozdějším věku se k tomu přidal také autismus,“ popsala maminka Lidunky s tím, že auto, na jehož dofinancování peníze z Bazárku poputují, je v tomto ohledu velkým pomocníkem. Na dálku také zazněl vzkaz herečky Vandy Hybnerové, která pozvala Lidunku na svůj ranč, aby si užila čas s koňmi, které jsou její i herečky společnou vášní. Zahájení ukončila módní přehlídka, na které modelky a modelové všech věkových kategorií předvedli outfity z darovaného oblečení. Poté se návštěvníci přesunuli o patro výš do prostor Zvonečku, kde si mohli vybrat něco pěkného na sebe, dokonce i ze šatníku Vandy Hybnerové. Tyto cenné, doslova sběratelské kousky s vlastnoručně psaným věnováním herečky byly zájemcům k dispozici za vyvolávací cenu 1.000 Kč. „Zájem o věci paní Hybnerové byl opravdu velký a všechny kousky se podařilo prodat. Čepici jejího tatínka Borise Hybnera si například odnesl starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, který pro dobrou věc několikanásobně navýšil stanovenou vyvolávací cenu. Za to nejen panu starostovi ale i dalším, kdo Lidunku svým nákupem podpořili, moc děkujeme,“ pochvaluje si vedoucí Mateřského centra Zvoneček Anna Doleželová.

Darovaných věcí se sešlo opravdu velké množství a i přes prodloužení prodeje o týden se vše nepodařilo prodat. Neprodané věci tedy pomohou dalším potřebným. „Letos krabice s oblečením putovaly například do organizace Kolpingovo dílo ČR, do domovů pro seniory v Havlíčkově Brodě a Světlé nad Sázavou, do Dětského domova v Humpolci a charitních služeb, jako jsou Charitní domovy v Havlíčkově Brodě a Humpolci nebo Střediska charitní pomoci v Humpolci,“ vyjmenovává Anna Doleželová s tím, že kromě sociálních podniků věci z Bazárku poputují i ke konkrétním sociálně znevýhodněným rodinám či jednotlivcům.

V loni se charitativní Bazárek pořádal na podporu šestnáctileté Kláry, která se od svých dvanácti let potýkala s leukémií. Výtěžek 30 704 korun putoval na ozdravný pobyt s onkologickými dětmi pořádaný organizací HAIMA CZ, z.s.

Akci finančně podpořili: město Havlíčkův Brod, Národní síť Zdravých měst ČR a místní Agenda 21.Partneři

Partneři akce: Kaufland, AveKave, Coffee GO Noll, Kytkárna pod postelí, Svatební salon Lucie a Římskokatolická farnost Havlíčkův Brod.

Reportáže z dílny absolventek Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského si můžete pustit na těchto odkazech: https://youtu.be/yI0xFKLbWJs, https://youtu.be/Vrio0T_kbUg. Děkujeme!