Bratři Trtíkové koncertovali pro světelské klienty Oblastní charity Havlíčkův Brod
15. ledna 2020 Aktuality

Bratři Trtíkové koncertovali pro světelské klienty Oblastní charity Havlíčkův Brod

Poslední prosincovou neděli roku 2019 zazněla kostelem sv. Václava ve Světlé nad Sázavou Česká mše vánoční pod taktovkou dirigenta Jiřího Trtíka. Výdělek dvou benefičních koncertů věnovali bratři Trtíkové Oblastní charitě Havlíčkův Brod na podporu zdravotních a sociálních služeb poskytovaných ve Světlé nad Sázavou a jejím okolí. Darovací listinu ve výši 36 370 Kč předal minulý týden Petr Trtík do rukou ředitelky Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřiny Svobodové.

Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby je ve Světlé nad Sázavou již několikaletou tradicí. V neděli 29. prosince zazněla v kostele sv. Václava pro velký zájem hned dvakrát, a to v podání světelského pěveckého sboru Gaudeaumus, orchestru a dirigenta Jiřího Trtíka. Akce se konala za podpory města Světlá nad Sázavou, městského kulturního zařízení KyTICe a římskokatolické farnosti.

Na úvod pan farář Pavel Jäger přivítal všechny, kdo si přišli Českou mši vánoční poslechnout, a předal slovo ředitelce Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřině Svobodové. „Chtěla bych poděkovat Jiřímu a Petru Trtíkovým za to, že tyto krásné benefiční koncerty pořádají, dále těm, kteří se na této akci podílejí a v neposlední řadě všem, kdo si přišli nádhernou Českou mši vánoční poslechnout a přispět,“ uvedla v úvodu svého proslovu ředitelka Kateřina Svobodová. Poté si vzal slovo dirigent Jiří Trtík a koncert započal. Posluchači si tak mohli vychutnat profesionální výkony umělců z České filharmonie, Státní opery Praha, Pražákova kvarta a Hudební akademie múzických umění. Po „Rybovkách“ následoval ještě přídavek v podobě dvou koled, kdy se k hudebníkům svým zpěvem přidali i diváci, kteří nakonec všem umělcům poděkovali velkým potleskem.

Stejně jako minulý rok se i letos bratři Trtíkové rozhodli věnovat výtěžek z koncertů Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Minulý týden předal Petr Trtík osobně do rukou ředitelky Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřiny Svobodové darovací listinu ve výši 36 370 Kč. „Vybrané prostředky použijeme stejně jako v loňském roce na služby poskytované ve Světlé nad Sázavou a jejím okolí. Výtěžek poputuje například na pobyt pro klienty z Rané péče ve Světlé nad Sázavou, který je naplánován na rok 2020,“ uvedla ředitelka Kateřina Svobodová.

Za celou Oblastní charitu Havlíčkův Brod tímto ze srdce děkujeme Petru a Jiřímu Trtíkovým a všem, kteří se na benefičních koncertech podíleli či přispěli.

Záznam z koncertu ke zhlédnutí zde.