Děti MC Rolnička hledaly Ježíška dvakrát a nakonec našly Zobrazit fotogalerii
6. ledna 2020 Aktuality

Děti MC Rolnička hledaly Ježíška dvakrát a nakonec našly

Zatímco před Vánoci skupinka dětí a rodičů z MC Rolnička ze Světlé nad Sázavou v místním kostele Ježíška nenašla, po vánočních svátcích v neděli 5. ledna byla úspěšnější. 

V 17.00 hodin se před kostelem sešel hlouček zhruba třiceti objevitelů, kteří se pustili do hledání vánočního symbolu. Některé děti s sebou měly i lucerničku, která ale tentokrát nebyla potřeba, protože hledání se zvládlo za světla. „Přeci jenom ale tvojí lucerničku využijeme a budeš taková naše kometa,“ poprosil farář Pavel Jäger jedno z dětí. Před samotným začátkem hledání farář Pavel Jäger znovu připomněl, proč se minule Ježíška najít nepodařilo a jak ho budou děti znovu hledat.
Začátek prohlídky byl před betlémem, ve kterém ale pořád někdo chyběl. Proto byl nejvyšší čas začít s hledáním. V kostele byl také připravený pro děti malý dárek.
Pan farář děti u tohoto dárku vyzpovídal, co dostaly pod stromečkem, a nakonec se zeptal i rodičů. To, že hledání Ježíška začalo u dárků, nebyla náhoda. Dary nesli také tři králové z vánočního příběhu. "A tak jsme se nejprve vydali hledat tři krále, abychom společně s nimi mohli najít narozeného Ježíška. Karavana orientálních mudrců i s velbloudem už na náš čekala v zadní části kostela a tam otázky pana faráře pokračovaly," prozradila Kateřina Svobodová, ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod, která i s rodinou přijela hledat Ježíška také. Právě pod Oblastní charitu Havlíčkův Brod Mateřské centrum Rolnička spadá.

Tři králové nesli dary Ježíškovi... a jak to bylo dál

Pan farář se ptal dětí, nejenom jak se králové jmenují, ale jaké dary nesli Ježíškovi. Dokonce se podařilo pojmenovat i přihlížejícího velblouda. Tři králové ve svých dalekých královstvích vzali s sebou zlato, kadidlo a drahocenný olej a vydali se následovat úžasnou hvězdu. A tak každý z účastníků převzal od mudrců jednu zlatou hvězdu a mohlo se pokračovat v cestě.
U další zastávky nechyběla ukázka pravého kadidla. Zájemci si mohli vyzkoušet, jak takové kadidlo hoří a voní. Celé cestování po kostele bylo doprovázeno hudbou a zpěvem Květy a Stanislava Mühlfaitových.
Přes klikatou a spletitou cestu po kostele dorazila celá skupinka opět k zabalenému dárečku. Ze zlatých hvězdiček všichni sestavili jednu velikou betlémskou hvězdu, která už bezpečně ukázala, kde je hledaný Ježíšek. Nakonec byl vybrán jeden zodpovědný rodič, který umístil Ježíška na své místo mezi Marii a Josefa. „Jenomže děti nám tu pořád někdo chybí,“ upozorňoval farář Pavel Jäger a ukazoval na prázdné místo v betlému. Nakonec se všichni shodli, že musí přicestovat ještě tři králové. Takže nezbylo nic jiného než vybrat další zodpovědné rodiče, aby přinesli tři krále i s velbloudem a betlém byl konečně kompletní.

Zlatá hvězda svítila nad betlémem, kadidlo mu dodalo orientální vůni a teprve nyní děti na vlastní nos i kůži poznaly, že díky drahocennému oleji mohou vonět skutečně všichni.
Na závěr celé akce si všichni zazpívali poslední letošní koledu, děti poděkovaly panu faráři, který dostal vyrobené dárečky. Následovalo vzájemné loučení a přání do nového roku.

Za profesionální fotodokumentaci děkujeme Michalovi Maškovi.

MC Rolnička a jeho činnost podporuje rozpočet města Světlá nad Sázavou 000503[1].