11. prosince 2019 Aktuality

Koncert Křišťálku a Ars Camerata podpořil seniory z Astry

Po šesté se v sobotu 7. prosince rozezněly hlasy v evangelickém kostele v Humpolci, aby podpořily Astru – denní centrum pro seniory, které pod Oblastní charitou Havlíčkův Brod působí v Humpolci. Adventní koncert dětského pěveckého sboru Křišťálek pod vedením paní učitelky Fialové a následně vystoupení skupiny Ars Camerata pod vedením paní Sankotové přinesl krásný kulturní zážitek v předvánočním čase. Na dobrovolném vstupném se vybralo 5 600 Kč, za které budou senioři z Astry jezdit v létě na výlety.

Večer zahájil Křišťálek, dětský pěvecký sbor při Základní škole Hradská, řadou vánočních písní. Zazněly koledy Nesem Vám noviny, Jak jsi krásné neviňátko a jiné, pohádkové nadšence potěšila jistě i píseň z pohádky Tři oříšky pro popelku. Křišťálek na pódiu vystřídala skupina Ars Camerata, která se věnuje interpretaci historické a lidové hudby. Tentokrát potěšila koledami a vánočními písněmi. „Nejvíce se líbila píseň od Janka Ledeckého A od těch časů, kterou skupina zařadila do repertoáru poprvé a sklidila takový úspěch, že si ji lidé vyžádali jako přídavek,“ prozradila ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

„Senioři z denního centra Astra mají ovšem nejraději koledu Kouzelný vánoční sen, jejíž text a noty si od kapely vyžádali, aby si ji mohli sami zazpívat. Během vystoupení si připomněli narození Ježíška Marie s Josefem, kteří seděli během koncertu před kapelou u jesliček,“ doplnila vedoucí Astry Bohuslava Medová.

Advent je časem přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Lidé během benefičního koncertu přispěli celkovou částkou 5 600 korun, kterou Astra - denní centrum pro seniory v Humpolci použije na výlety. „Naši klienti mají výlety ve velké oblibě. Je to zpestření jejich programu, možnost navštívit stará známá místa, kam se obvykle už sami nedostanou. Nejezdíme nikam daleko, většinou navštěvujeme blízká místa v okolí,“ upřesnila, koho a jak přesně dobrovolné vstupné potěší.

Všem, kteří přispěli, moc děkujeme, přejeme klidný advent, krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Astra - denní centrum pro seniory v Humpolci a jeho činnost jsou podpořeny z rozpočtu Města Humpolec. 

barva, znak