Rodiče z Mateřského centra Rolnička vyrazili s dětmi hledat Ježíška Zobrazit fotogalerii
11. prosince 2019 Aktuality

Rodiče z Mateřského centra Rolnička vyrazili s dětmi hledat Ježíška

Do Vánoc zbývá pouhých čtrnáct dní a všichni se už jistě připravují na Štědrý večer. Jenomže copak mohou být nějaké Vánoce bez Ježíška? Právě proto se ho děti z Rolničky vydaly hledat do kostela svatého Václava ve Světlé nad Sázavou.

Před vchodem do kostela se sešlo třicet zájemců o tuto zajímavou výpravu. Čtrnáct dětí dostalo lucerničku, aby pořádně viděly na cestu. A úkol byl jasný, po kostele se poschovávalo celkem 18 postaviček a děti je měly všechny najít a navíc uhodnout, o koho se jedná. Navíc ještě měly koukat, aby objevily Ježíška. V jednom z rohů se ukrýval pastýř, kousek od něho velbloud a přes uličku vykukovali tři králové. Kdo byl hodně pozorný, našel i plačícího andílka. „Tento andílek je opravdu zajímavý a pláče proto, že patří k Velikonocům, kdy Ježíš Kristus zemřel,“ vysvětloval dětem farář pan Pavel Jäger. Celé hledání malým zvídavcům i jejich rodičům zpříjemňovali hudbou a zpěvem Květa a Stanislav Müllfaitovi.
Po prozkoumání celého kostela si zavolal farář děti k sobě a poprosil všechny, ať zhasnou svoje světýlka. Poté zapálil dvě svíčky na adventním věnci a zacinkáním utišil i hudbu. „Podařilo se vám najít Ježíška?“ začal se vyptávat dětí, které odpovídaly, že se jim Ježíška najít nepodařilo. „Najít jste ho ani nemohly, protože je u maminky v bříšku a ještě tam dva týdnu bude," dodal pan farář na vysvětlenou a zároveň dětem připomněl, že i ony byly dlouho u maminky. „To bylo nejblíže, kdy jste u své maminky byly, zkuste se tedy obejmout a pevně přitisknout k sobě a vzpomenout si, jaké to bylo,“ požádal všechny farář Pavel Jäger.

A aby se podařilo Ježíška objevit, po Vánocích se děti z Rolničky a jejich rodiče vydají do kostela znova. Snad už budou 5. ledna úspěšnější.

Za krásné fotografie děkujeme Michalovi Maškovi.

MC Rolnička a jeho činnost podporuje rozpočet města Světlá nad Sázavou 000503[1].