Mikuláš ve světelské Rolničce naděloval už o den dříve Zobrazit fotogalerii
5. prosince 2019 Aktuality

Mikuláš ve světelské Rolničce naděloval už o den dříve

Za dětmi do Mateřského centra Rolnička ve Světlé nad Sázavou, které funguje pod Oblastní charitou Havlíčkův Brod, přišel Mikuláš už na svatou Barborku, kdy se také může nadělovat. A nepřišel rozhodně sám, aby zvládl dvacet dětí, měl s sebou hodného anděla, který si nachystal sladké balíčky, a kouzelného skřítka se zvonečkem.

Vánoce se nezadržitelně blíží, ale ještě předtím než dětem bude pod stromeček nadělovat Ježíšek, musí přijít svatý Mikuláš se svým pomocníkem andělem a nezbedníkem čertem. Na velké zlobivce byla ve světelské Rolničce i dvojice čertů, ale zdá se, že ve Světlé děti vůbec nezlobí, protože si čerti nikoho do pekla nevzali. Každý si postupně od Mikuláše vyslechl, jaké jsou jeho zlozvyky a drobné hříchy a do jednoho všichni slíbili, že se polepší. Párkrát si Mikuláš poslechl i básničku a dostal jeden dudlík. Následovalo společné focení a rozloučení s příslibem, že si všechny sliby přijde Mikuláš příští rok zkontrolovat.

„U nás v Rolničce máme jenom samé hodné děti, proto dnes čerti moc práce neměli,“ dodává jedna z koordinátorek Rolničky Marie Mašková, která společně s Mikulášem a dětmi složila i básničku. „Mikuláš už u nás byl, všechny nás moc potěšil. Anděl byl také s ním. Velcí a malí čerti se k nim přidali a rámusu přitom moc nadělali, ale my jsme hodné dětičky, tak nikoho se nebojíme, protože jen správné věci vyrábíme. I skřítek malý se probudil, tak se přidal k nám a hezky to se všemi oslavil. Dárečků jsme hodně dostaly, protože ty nejlepší jsme dětičky, ty naší zlaté matičky,“ recitovaly děti básničku.

Za krásné fotografie děkujeme Michalovi Maškovi.

MC Rolnička a jeho činnost podporuje rozpočet města Světlá nad Sázavou 000503[1].