Mikulášské balíčky potěšily děti z rodin využívajících Šipku
6. prosince 2019 Aktuality

Mikulášské balíčky potěšily děti z rodin využívajících Šipku

Ani na děti z rodin, které se ocitly v těžké životní situaci a využívají služeb Šipky – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Mikuláš nezapomněl. Tereza Nová se u Mikuláše přimluvila a připravila mu rovných 50 balíčků plných sladkostí.

„O dětech, pro které Šipka funguje, jsem se dozvěděla od vedoucí této služby paní Jitky Muzikářové, kterou jsem kontaktovala a ptala jsem se, jak bych mohla pomoci. Ráda jsem pak souhlasila s tím, že pro děti připravím mikulášské balíčky,“ prozradila Tereza Nová. Sama má čtyři děti a podle vlastních slov děkuje, že jsou zdravé a spokojené doma v rodině. „Proto jsem velmi ráda alespoň touto malou radostí potěšila děti, které třeba takové štěstí nemají,“ vysvětluje Tereza Nová.
IMG_20191203_152818V balíčku děti objevily například čokoládovou figurku Mikuláše, medový perník, lízátko, pitíčko nebo sušenku. Mikulášská nadílka jim udělala příjemnější předvánoční čas, který má být především o plnění dětských snů. „Trápí mě, že dětí, které žijí na hranici chudoby, přibývá, místo toho, abych jich naopak ubývalo. Další krásný projekt Krabice od bot je také pro naši rodinu možností, jak vykouzlit na tvářích dětí úsměv,“ doplňuje Tereza Nová. 
Za Oblastní charitu Havlíčkův Brod v čele s vedoucí Šipky – sociálně aktivizační služby Jitkou Muzikářovou paní Tereze Nové moc děkujeme!

Sociální služba Šipka - sociálně aktivitazační služba pro rodiny s dětmi je financována z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

klc_eu_zamestnanost_big

Plakát A3 bez ořez. značek