Představitelé Humpolce zavítali na zkušenou do Nízkoprahového klubu BAN!
4. července 2020 Aktuality

Představitelé Humpolce zavítali na zkušenou do Nízkoprahového klubu BAN!

Vedení města spolu s úředníky z Odboru zdravotnictví a sociálních věcí městského úřadu v Humpolci navštívilo havlíčkobrodský Nízkoprahový klub BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Zajímalo je, jak sociální služba směřovaná dětem a mládeži v praxi funguje.

P1018863Zástupcům města Humpolec byly poskytnuty informace o ambulantním provozu služby, kam mohou zájemci docházet, svěřovat se se svými problémy, hledat cesty k jejich řešení a učit se fungovat s vrstevníky i ve společnosti obecně. Ale také o možnostech terénní práce, která spočívá v aktivním vyhledávání a komunikaci s mladými přímo ve městě.
„Pomáháme jak dětem ze sociálně zatíženého prostředí, tak dětem z lépe situovaných rodin. V klubu řešíme celou řadu situací – od špatných známek ve škole, po hádky s kamarády, nešťastné první lásky, ale také vážné situace, ke kterým patří šikana nebo domácí násilí. Ne vždy totiž mají děti ve svém okolí někoho, komu důvěřují a komu se chtějí svěřit,“ vysvětlil vedoucí Nízkoprahového klubu BAN! Karel Kolář.
Jak se všichni přítomní na návštěvě v BAN!u shodli, pro ideální fungování nízkoprahového zařízení je důležitá spolupráce hned několika institucí – škol, městských odborů zdravotnictví a sociálních věcí a také policie.

Zpráva byla připravená z podkladů facebookového příspěvku Města Humpolec