Vyberte si dárek ze Stromu splněných přání a potěšte děti z Charitních domovů v Brodě a v Humpolci
29. listopadu 2019 Aktuality

Vyberte si dárek ze Stromu splněných přání a potěšte děti z Charitních domovů v Brodě a v Humpolci

Stejně jako v minulých letech i o letošních Vánocích můžete rozzářit nejedny dětské oči. Stačí se zapojit do tradiční předvánoční akce Hitrádia Vysočina Stromu splněných přání. Na náměstích všech bývalých okresních měst i v Cityparku Jihlava si ze stromu utrhnout jedno nebo i více dětských přání a pak ho jednoduše splnit. Na kartičkách se objevují i přání dětí z charitních domovů v Havlíčkově Brodě a v Humpolci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod.

ssplogoStromy splněných přání už od začátku tohoto týdne, pondělí 25. listopadu, zdobí náměstí v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a Třebíči. Utrhněte si kartičku s přáním z některého ze stromů a vyplňte ho. Uděláte tím krásnější Vánoce někomu, kdo v životě nemá zrovna štěstí, třeba právě bezmála třiceti dětem, které žijí v charitních domovech v Havlíčkově Brodě a Humpolci.
„Každé dítě jsme vyzpovídali, zjistili, jaké je jeho největší přání, a připravili seznam možný dárků v kategoriích do 200, 500 nebo 1000 Kč. Starší děti si Ježíškovi psaly o helmu na kolo, mobil nebo jinou elektroniku, mladší děti si přejí kočárek, panenku, odrážedlo nebo pohádkovou knížku,“ popisuje vedoucí Charitních domovů při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Adéla Bělunková.

CHDH - Strom splněných přání Hitrádia Vysočina 2018  (2)Pokud se rozhodnete splnit některé dětské přání, dárek nebo vybrané dárky prosím doneste nejpozději v pátek 13. prosince do některého z informačních center v Havlíčkově Brodě nebo v Pelhřimově. Dárky vybírají i ostatní informační centra ve zbylých okresních městech Vysočiny nebo třeba hračkárna Sparkys v Cityparku Jihlava. „Budeme moc rádi, když dárek zabalíte. A nezapomeňte k němu dát i onu kartičku, ať víme komu dárek doručit,“ vzkazuje koordinátorka Stromu splněných přání z Hitrádia Vysočina Ivana Hamáčková.
Dárky pro děti z Charitních domovů v Havlíčkově Brodě a v Humpolci přijedou ve čtvrtek 19. prosince. Na pět dní je Ježíšek schová, aby je o Štědrém dnu doručil dětem, které si o bohatých Vánocích mohou nechat jen zdát. „Děkujeme Hitrádiu Vysočina, že podobný projekt už léta realizuje. Naši klienti pochází z rodin, které často nemají finance ani na základní potřeby a dárky si dovolit nemohou. Proto jim splněná vánoční přání udělají obrovskou radost a dárků si váží,“ uzavřela s díky Adéla Bělunková.

Charitní domovy v Havlíčkově Brodě v Humpolci

Charitní domov je pobytová služba, která poskytuje své služby ve dvou zařízeních – v Humpolci a Havlíčkově Brodě. Jejím posláním je poskytovat rodičům – samoživitelům a těhotným ženám v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení, přechodné ubytování, pomoci jim s aktivním řešením jejich situace tak, aby mohli co nejdříve bydlet samostatně, zajistit řádnou péči o děti a žít běžný život rodin s dětmi. 
Oba Charitní domovy v Havlíčkově Brodě i v Humpolci disponují šesti byty s kapacitou dvacet lůžek. Do zařízení v Havlíčkově Brodě přijímáme těhotné ženy nebo matky s jedním až čtyřmi dětmi. Do Humpolce přijímáme těhotné ženy, matky nebo otce s jedním až třemi dětmi. Oba domovy jsou na klidném místě nedaleko centra města.
Sociální služba Charitní domovy v Havlíčkově Brodě a Humpolci jsou financovány z projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, invididuální projekt VI. Předmětem projektu je podpora sociálního začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Na tento projejkt je poskytována finanční podproa EU, státního rozpočtu a Kraje Vysočina.

klc_eu_zamestnanost_big