Z výtěžku benefičního koncertu budou senioři z Astry jezdit na výlety
4. prosince 2019 Aktuality

Z výtěžku benefičního koncertu budou senioři z Astry jezdit na výlety

Dětský pěvecký sbor Křišťálek při Základní škole Hradská Humpolec a hudební skupina ARS Camerata pořádají v sobotu 7. prosince od 16.00 hodin v Evangelickém kostele v Humpolci Vánoční benefiční koncert. Jeho výtěžek věnují Astře - dennímu centru pro seniory, které při Oblastní charitě Havlíčkův Brod působí v Humpolci.

Koncert už tradičně směřuje svou podporu právě dennímu centru seniorů v Humpolci. „Moc si vážíme podpory nadaných hudebníků a moc jim děkujeme. Výtěžek tradičně využíváme na malé výlety pro seniory. V létě, když je hezké počasí, vyrážíme do okolí Humpolce, na místa, kde to naši senioři znají, kde se například narodili nebo jsou pro nějak jinak významná. Užíváme si krajiny a rozhlížíme se po kraji, ve kterém vyrůstali a který už třeba tak často nevidí,“ svěřila vedoucí Astry Bohuslava Medová s tím, že loni se vybralo bezmála pět tisíc korun a bylo tedy zhruba na pět takových výletů.
Senioři z Astry si podpory váží, vždy více než padestáce mladých hudebníků poděkují malým ručně vyrobeným dárkem. Letos dostanou malého skřivánka - ptáčka zpěváčka z modrotisku.

Hudební program doplní živý betlém. Marie s Josefem spolu s malým Ježíškem vám připomenou události související s narozením Ježíše Krista. Přijďte si užít hudbu, naladit se předávnočně a třeba si i udělat radost koupí malého dárku z dílen klientů havlíčkobrodské Charity. V kostele totiž bude prodejní stánek Šatníku - Střediska charitní pomoci, který funguje v Humpolci. 

Astra - denní centrum pro seniory v Humpolci a jeho činnost jsou podpořeny z rozpočtu Města Humpolec. 

barva, znak