Charitativní koncert Mirky Časarové pro Danečka
26. května 2021 Tiskové zprávy

Charitativní koncert Mirky Časarové pro Danečka

V pátek 25. června 2021 v 19.00 hodin se na nádvoří hradu Lipnice nad Sázavou uskuteční charitativní open air koncert Mirky Časarové pro Danečka. Společně s pěvkyní vystoupí celá řada významných hudebních osobností. Veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován pětiletému handicapovanému Danečkovi, kterému navíc zemřel tatínek v souvislosti s Covidem – 19.

V pátek 25. června 2021 v 19.00 hodin se na nádvoří hradu Lipnice nad Sázavou uskuteční charitativní open air koncert Mirky Časarové pro Danečka.  Na koncertě spolu s operní pěvkyní Miroslavou Časarovou vystoupí celá řada významných hostů. Například Tomáš Savka, muzikálový zpěvák a držitel Ceny Thálie, rockový zpěvák Jan Toužimský – leader skupiny Arakain a člen divadla Rockopera Praha. Dále se představí sólista Národního divadla v Praze barytonista František Zahradníček nebo skvělý muzikálový zpěvák Jakub Hübner a celá řada dalších výborných pěvců, pěvkyň a instrumentalistů. „Všichni účinkující jsou moji kolegové a přátelé. Velmi mě potěšilo, s jakou ochotou souhlasili s účastí na koncertě, navíc nezištně bez nároku na honorář,“ vysvětluje organizátorka celé akce Miroslava Časarová.

Veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován pětiletému Danečkovi, který pro svůj handicap od narození využívá pomoci Střediska rané péče při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. „Daneček má diagnostikovanou vrozenou vadu a prognóza jeho zdravotního stavu je nejasná. S tím jsou spojeny poruchy psychomotorického vývoje. Proto by mu velmi pomohl rehabilitační pobyt, případně alespoň jednotlivé terapie, jako je plavání či jízda na koni,“ uvádí vedoucí Střediska rané péče Irena Salaquardová. Výtěžek z koncertu poputuje právě na tyto aktivity. Celá situace se Danečkovi a jeho mamince zkomplikovala o to víc, když nedávno zemřel Danečkův tatínek v souvislosti s nemocí Covid – 19.

„Všichni prožíváme už dlouho velmi těžké období,“ říká pěvkyně Miroslava Časarová. „Mě jako zpěvačku zasáhl Covid velmi, a to jak po pracovní, osobní, psychické i finanční stránce. Ale i když je člověku špatně, vždy může pomoci někomu, kdo je na tom ještě hůř. V tom spatřuji hlavní smysl celého koncertu,“ uvádí Miroslava Časarová a dodává: „Vážím si toho, že umělci, kteří rok nemohli vydělávat, přijedou a bez nároku na honorář ze sebe vydají to nejlepší, aby pomohli malému chlapci.“

Plakát