Zvoneček, Rolnička i Ledňáček se těší na děti i rodiče
12. května 2021 Tiskové zprávy

Zvoneček, Rolnička i Ledňáček se těší na děti i rodiče

Mateřská centra při Oblastní charitě Havlíčkův Brod byla kvůli špatné epidemiologické situaci několik měsíců zavřená. Vzhledem k postupnému uvolňování opatření se už ale pomalu připravují na znovuotevření. V brodském Zvonečku se už do provozu pomalu vrací a obnovují krátkodobé hlídání.

„Na otevření centra se těšíme a doufáme, že už brzy otevřeme alespoň pro menší počet maminek s dětmi,“ svěřuje koordinátorka Mateřského centra Ledňáček Eva Chvátalová. Do té doby ledečské centrum nabídne zajímavé přednášky a semináře online. „Na květen chystáme povídání s logopedkou o tom, jak správně připravit předškoláčka. Další přednáška bude o zdravém vaření. Rodiče se dozví, jak pro děti vařit zdravě tak, aby to hezky vypadalo i dobře chutnalo,“ zve na aktuální program Ledňáčku Eva Chvátalová. Také ve Světlé nad Sázavou už netrpělivě vyhlížejí malé návštěvníky. „Těšili jsme se, že s dětmi budeme v Rolničce vyrábět přáníčka na Den matek. Bohužel, situace to ještě nedovolila, a tak děti vyráběly doma. Ruku k dílu přiložily i naše dobrovolnice,“ uvádí jedna z koordinátorek Mateřského centra Rolnička Marie Mašková s tím, že vyrobené dárečky potěšily kromě maminek také seniorky v Denním stacionáři a Domově pro seniory ve Světlé nad Sázavou. 

Den matek Rolnička
Foto: Jan Šafránek

I Rolnička zatím nabízí pouze programy online. „V květnu bych nejen rodiče ráda pozvala na přednášku s Lindou Hrubou na téma Kdo uteče vyhraje. Linda se rozpovídá o tom, jak rozeznat psychopata a přidá i zkušenosti z praxe,“ láká Jana Špiňarová, koordinátorka Mateřského centra Rolnička.

Potřebujete k lékaři a nemáte hlídání? Ve Zvonečku se vám o dítě postarají

Po dlouhé pauze se v pondělí 10. května znovu otevřely dveře Zvonečku v Havlíčkově Brodě. To ale zatím funguje pouze v omezeném režimu. „V našich prostorách jsme obnovili pouze krátkodobé hlídání dětí, které lze po telefonické domluvě využít až na tři hodiny. Rodiče si tak nerušeně mohou zajít například na nákup nebo k lékaři,“ popisuje koordinátorka Mateřského centra Zvoneček Anna Doleželová. Vzdělávací akce a další programy centra se zatím odehrávají pouze online. Pracovníci ale plánují venkovní akce. „K Mezinárodnímu dni dětí připravujeme ve spolupráci s dětskou skupinou Brodští Broučci Piknik v trávě. Se svým dítětem se můžete například ocitnout v obří bublině nebo vyzkoušet řadu dalších atrakcí,“ láká Anna Doleželová na zábavné dopoledne v havlíčkobrodském parku Budoucnost.

Mateřské centrum Zvoneček, Rolnička, Ledňáček

Mateřské centrum je místo, kde se setkávají především maminky s dětmi na mateřské nebo rodičovské dovolené. Rádi vítáme i další zájemce, jak tatínky, babičky, dědečky nebo například paní na hlídání. Maminky získájí prostor pro navazování nových přátelství, načerpají nové nápady, mohou si předávat zkušenosti a podělit se o každodenní radosti a starosti. Děti se setkávají s jinými dětmi, připravují se na vstup do kolektivu v mateřských školách, získávají první zkušenosti s výtvarnými technikami, s hudební i tělesnou výchovou. Mateřské centrum pomáhá maminkám i tatínkům s malými dětmi na mateřské nebo rodičovské dovolené vyjít ze sociální izolace, kam se celodenní péčí o dítě dostávají.

Podporovatelé              Světlá n. Sázavou             Ledeč n. Sázavou

Ing. Lubica Votavová

pracovník public relations
Tel.: 777 736 043 E-mail: chGk.~l7TeHlZ156LTprRb~lWaohTj