Babičkám a dědečkům udělají v Den seniorů radost malovaná přání od dětí
1. října 2020 Aktuality

Babičkám a dědečkům udělají v Den seniorů radost malovaná přání od dětí

Mezinárodní den seniorů, který se každoročně slaví prvního října, je letos v havlíčkobrodské Charitě ve znamení malovaných přání. Centrum osobní asistence dostalo pro své klienty přáníčka od dětí ze základních a mateřských škol, v Astře – denním centru pro seniory v Humpolci se na pozdravy od dětí už také těší. To v Mateřském centru Rolnička ve Světlé nad Sázavou děti naopak přání vyrobily, poputují seniorům ze Světelska.

„Celkem k nám dorazilo 146 přání dětí ze Základní a Mateřské školy Bohuslava Reynka z Lípy a Základní školy Golčův Jeníkov. V obou obcích máme klienty a tato mezigenerační spolupráce nás velmi těší,“ uvádí vedoucí Centra osobní asistence Věra Kratochvílová s tím, že malovaná přání udělají radost babičkám a dědečkům, o které se asistentky starají. „Přání využijeme nejen u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, některá poslouží jako přání k narozeninám nebo k jiným významným jubileím našich klientů,“ vysvětluje Věra Kratochvílová a dodává, že vzhledem k velkému počtu poputují některá přání také klientům dalších charitních služeb.

V Humpolci potěší děti svým přáním klienty brodské Charity v rámci celorepublikové iniciativy Děti malují seniorům k svátku projektu Ministerstva práce a sociálních věcí. „Když mi koordinátorka akce zavolala, že Mateřská škola Humpolec, Smetanova a Bambi Kindergarten, které s námi dlouhodobě spolupracují, chtějí pro naše babičky něco namalovat, velmi mě to potěšilo,“ svěřuje vedoucí Astry – denního centra pro seniory v Humpolci Bohuslava Medová s tím, že výtvory dětí udělají radost bezmála 140 seniorům Astry a Charitních pečovatelských služeb Humpolec. Mateřské centrum Rolnička se do této iniciativy naopak zapojilo „Babičky a dědečkové z Domova pro seniory a Denního stacionáře ve Světlé nad Sázavou obdrží od našich dětí nejen vlastnoručně vyrobená přání, ale i malované kamínky,“ uvádí koordinátorka Mateřského centra Rolnička Andrea Fišerová.

Přání od dětí ze ZŠ  a MŠ Bohuslava Reynka, Lípa     Přání od dětí ze ZŠ  a MŠ Bohuslava Reynka, Lípa