Na akci Volný čas není nuda představily své programy i služby brodské Charity Zobrazit fotogalerii
7. září 2020 Aktuality

Na akci Volný čas není nuda představily své programy i služby brodské Charity

Ve čtvrtek 3. září se v Havlíčkově Brodě konal veletrh volnočasových aktivit, který každoročně organizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina. V parku Budoucnost představily své programy hned dvě brodské služby Oblastní Charity Havlíčkův Brod.

Na stanovišti Mateřského centra Zvoneček se návštěvníci mohli osobně setkat s lektorkami a popovídat si s nimi o všem, co je zajímá. „Děti si u nás mohly vyrobit berušku, vymalovat obrázek nebo si v rámci ukázky kurzu Hrátky s angličtinou lektorky Elišky Hvězdové zazpívat jednoduché anglické písničky,“ vyjmenovává Anna Doleželová, koordinátorka Mateřského centra Zvoneček, které nabízí nejen programy pro děti, ale i pro jejich rodiče.  

Své volnočasové programy představil na akci také Nízkoprahový klub BAN!, který se od klasických poskytovatelů volnočasových aktivit liší tím, že jde přímo o sociální službu. „Zaměřujeme se na děti a mládež ve věku od osmi do dvaceti let, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, nebo jsou takovou situací ohroženy. Kromě pomoci s vyplněním jejich volného času jim pomáháme například s přípravou do školy nebo s řešením nejrůznějších problémů,“ vysvětlil návštěvníkům akce vedoucí Nízkoprahového klubu BAN! Karel Kolář.

Aktuální programy našich služeb najdete zde.