Šatník děkuje za podporu v roce 2019 a přeje krásné Vánoce
16. prosince 2019 Aktuality

Šatník děkuje za podporu v roce 2019 a přeje krásné Vánoce

Už od roku 2015 funguje v Humpolci Středisko charitní pomoci, přezdívané jako Šatník. Oblastní charita Havlíčkův Brod ho otevřela díky výtěžku z Tříkrálové sbírky na adrese Máchova 1607. Tady ho díky finanční podpoře města Humpolec, podpoře občanů města Humpolce a jeho okolí najdete dodnes. „Lidé nám pro Šatník darují své oblečení, které už neunosí. My ho po roztřídění, vyprání a vyžehlení buď věnujeme lidem v tíživé životní situaci, nebo ho prodáváme, abychom výtěžkem z prodeje podpořili činnost naší charity,“ vysvětluje vedoucí Šatníku Lenka Hložková a jedním dechem všem podporovatelům, kteří k fungování střediska jakkoliv v roce 2019 pomohli, ze srdce děkuje.

Lidé přitom často ani nevědí, jaké služby Šatník nabízí. Za drobný poplatek si tu můžete nechat vyspravit oblečení, nechat si vyměnit zip, zkrátit kalhoty nebo založit závěsy. „V Šatníku také vznikají nejrůznější dekorace a dárečky, případně se u nás prodávají výrobky vytvořené klienty charitních služeb,“ prozrazuje Lenka Hložková a zve k předvánoční návštěvě. „Uděláte si radost malou vánoční dekorací a ještě pomůžete potřebným,“ dodává Lenka Hložková. V neposlední řadě totiž Šatník poskytuje pracovní místo lidem, kteří jsou z nejrůznějších důvodů dlouhodobě nezaměstnaní nebo těžko uplatnitelní na trhu práce, a tím podporuje udržení a rozvoj jejich pracovních návyků a dovedností.
Najděte si v předvánočním shonu chvilku a pomozte pracovníkům havlíčkobrodské Charity pomáhat. Vždyť Vánoce by měly být časem snů a splněných přání, a to bez ohledu na to, jestli máme v životě štěstí nebo by se vám jen malinký čtyřlístek pomoci hodil. Humpolecký Šatník – Středisko charitní pomoci přeje všem občanům Humpolce krásné Vánoce.

Středisko charitní pomoci v Humpolci a jeho činnost jsou podpořeny z rozpočtu Města Humpolec. 

barva, znak